The Grudge čaká reštart

Populárna hororová filmová séria The Grudge si oblečie nové šaty.

Japonská hororová filmová séria Ju-On v súčastnosti pozostáva z 12 celovečerných filmov, ktorých téma sa týka zvláštnej kliatby vznikajúcej pri úmrtiach plných hnevu a zúrivosti. Príbeh rukami manžela T. Saekiho zavraždenej Kayako, jej syna Toshia, ako štartovný bod kliatby a nahnevanej vražednej entity pozná zrejme každý.

Bol to však až tretí film v poradí japonskej produkcie s názvom Ju-On: The Grudge (2002), ktorému sa podarilo zaujať Hollywood. O dva roky neskôr, v roku 2004, tak vyšiel americký remake The Grudge. Stále bol pod režisérskym dohľadom Takashiho Shimizu, ktorý bol režisérom všetkých predchádzajúcich Ju-On filmov. Producentom bol slávny Sam Raimi, pre hororových fanúšikov známy ako tvorca série Evil Dead.

Aj keď The Grudge si možno nezískal absolútne pozitívne ohlasy kritikov, oproti svojmu rozpočtu 10 mil. USD dokázal zarobiť 180 mil. USD. Preto už o dva roky neskôr vyšiel The Grudge 2 a to opäť pod režisérskou taktovkou Takashiho Shimizu a s producentským talentom Sama Raimiho. The Grudge 2 mal byť totálne odlišný od japonskej produkcie Ju-On: The Grudge 2 a tak aj bolo. Shimizu si pre film pripravil príbeh venujúci sa Kayako a kliatbe s dávkou tajomna. No ani tento sequel kritikov neuchvátil a oproti jednotke zarobil „len“ niečo cez 70 mil. USD.

Tretí film The Grudge 3 z roku 2009 bol už od režiséra Tobyho Wilkinsa a Sam Raimi sa projektu nezúčastnil. Takashi Shimizu figuroval len ako exekutívny producent a film dosiahol prakticky polovičný úspech, čo sa týka zárobku, oproti The Grudge 2.

V Hollywoode sa však chystá totálny reštart série a ak začínate prevracať očami, počkajte si aspoň na mená spájané s projektom.

O réžiu sa postará Nicolas Pesce, ktorý debutoval minulý rok so snímkom The Eyes of My Mother. Tento horor sa dostal do nášho zoznamu najlepších hororov za rok 2016 a získal 5 cien a 9 nominácií. Scenár napíše Jeff Buhler, ktorý napísal scenár k filmu The Midnight Meat Train (2008). Išlo o filmovú adaptáciu poviedky Cliva Barkera.

V produkcii sa vyskytne aj samotný Sam Raimi a dokonca tieňový majster hororu Roy Lee, ktorý ako producent stál pri The Grudge 2 (2006), The Strangers (2008), Shutter (2008), The Woman in Black (2012),  Hidden (2015), The Boy (2016), Blair Witch (2016), Polaroid (2017), Death Note (2017) a It (2017).

Mená vyzerajú dobre, snáď bude reštart série rovnako kvalitný.