Gotický horor The Gatehouse a legenda čiernych kvetín

Gotika a fantázia v horore The Gatehouse.

Jack je spisovateľ, ktorého okrem zabrzdenej kariéry ničí smútok za jeho ženou, ktorá mu tragicky zahynula. Jedinú spoločnosť mu robí jeho zvedavá 10 ročná dcéra Eternity a rozprávkovo vyzerajúci les hneď vedľa honosnej brány, ktorá ochraňuje staro pôsobiace sídlo, v ktorom spoločne žijú.

Eternity nemá k dispozícii klasickejšie spôsoby zabíjania jej detského času, preto ho trávi potulovaním sa po nádhernom lese s mysterióznou atmosférou. Rada prehľadáva všetky zákutia a dúfa v nájdenie pokladu alebo aspoň niečoho, čo by zamestnalo jej fantáziu a zasýtilo jej hlad po objavení skutočnej záhady.

Monotónne životy otca a dcéry sa zmenia počas veľmi krátkej doby, keď Jack dostane ponuku na napísanie knihy o legende čiernych kvetín. Počas jeho radosti z toho, že sa kariérne konečne posúva, však aj Eternity narazí na svoj vytúžený poklad. Hlboko v lese nájde zvláštne vyzerajúci predmet. Obaja však ani len netušia, že obe osudné udalosti so sebou súvisia a už vôbec im nenapadlo to, že les si bude chcieť mysteriózny predmet vziať naspäť do svojho vlastníctva.

Fantazijný gotický horor The Gatehouse napísal a zrežíroval Martin Gooch (The Search for Simon, After Death). Vo filme si zahrali Scarlett Rayner, Simeon Willis, Linal Haft, Samantha White, Sarine Sofair, Hannah Waddingham, Melissa Knatchbull, Zara Plessard.

The Gatehouse je britský film z produkcie Gothic Manor Productions a Lost Eye Films. Svoju festivalovú premiéru zažil už v októbri minulého roka na Raindance Film Festival v Londýne. Doteraz si z festivalov odniesol 4 ceny a 5 rôznych nominácií. The Gatehouse vyjde 5. decembra cez distribučnú spoločnosť Uncork’d Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: