Preskočiť na obsah

Gotický horor Hagazussa dostal nový trailer

Európska gotika a pohanstvo.

O rakúskom hororovom debute Hagazussa režiséra a scenáristu Lukasa Feigelfelda ste už dosť možno aj počuli, veď po festivaloch kráča už od roku 2017 a v Rakúsku a Nemecku je možné zakúpiť DVD už nejaký čas. Doppelgänger Releasing a Bloody Disgusting sa však rozhodli atmosférický horor Hagazussa priniesť aj do amerických kín. Film sa však v apríli dostane aj na VOD, DVD a Blu-ray, sprevádzaný anglickými titulkami. Takže ak preferujete anglický jazyk pred tým nemeckým, ide o super správu aj pre vás.

Horor Hagazussa pritom nie je obyčajný radový žánrový počin. Podľa filmových kritikov ide o pomalý, atmosférický, desivý horor skúmajúci spoločenské problémy. Prirovnávajú ho k The Witch či dokonca k feministickému Eraserhead. Milovníci pomalších a náročnejších hororov si teda rozhodne prídu na svoje.

Lukas Feigelfeld bol pri tvorbe filmu inšpirovaný folklórom a pohanskými zvykmi v Rakúskych Alpách v 15. storočí. V tom období sa tradovali príbehy a legendy o čarodejniciach žijúcich v lesoch. Cez hlavnú hrdinku Albrun a dedinčanov chcel pochopiť silu povier, viery, psychózy a nepochopenia, ktorá bola ešte pred pár storočiami zodpovedná za násilie, agresiu, náboženské prenasledovanie a mizogýniu.

Hagazussa je teda príbeh o Albrun, obyčajnej pastierke a sirote žijúcej izolovaný život. Zároveň však musí znášať neustály nátlak, šikanovanie a tyraniu od lokálnych dedinčanov. Albrun je totiž terčom starých povier a pohanských tradícií, teda do momentu, kedy sa rozhodne naplniť svoje temné poslanie. Okolitý svet čaká pliaga krutejšia, než teror, ktorým si musela prejsť.

Film Hagazussa zrežíroval a napísal Lukas Feigelfeld. Zahrali si v ňom Aleksandra Cwen, Celina Peter, Claudia Martini, Tanja Petrovsky a Haymon Maria Buttinger.

Hagazussa vyjde vďaka Doppelgänger Releasing a Bloody Disgusting už 23.04.2019 na VOD, DVD a Blu-ray.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: