Preskočiť na obsah

Gigantické mravce vás odnesú do mraveniska béčkového hororu

Zdravý béčkový horor It Came from the Desert zapojí hráčsku nostalgiu.

Fín Marko Mäkilaakso miluje béčkový horor. Koketoval s ním v roku 2011 vďaka filmu War of the Dead a v roku 2013 si vyskúšal televízny monster horor Deadly Descent. Na rok 2017 si pripravil inváziu mravcov, a to nie hocijakú.

Ak vám It Came from the Desert niečo hovorí, tak ste zrejme v roku 1989 mali prístup k Amige a k zvláštnej akčnej adventúre s rovnakým názvom od vývojárskej firmy Cinemaware. V nej sa hráč vžil do kože Dr. Grega Bradleyho, geológa, ktorý 1. júna roku 1950 prišiel do fiktívnej oblasti Lizard Breath v Nevade študovať následky dopadu meteoritu. Popri tradičnom výskume však zistí, že radiácia z vesmírneho telesa transformovala populáciu mravcov na tvory gigantických rozmerov. Ako to vždy býva, nikto z kompetentných mu neuveril a je jeho úlohou, aby všetkých svojimi dôkazmi presvedčil a zabránil tak katastrofe.

Film samotný má byť akýmsi moderným pokračovaním k hre. Trailer neukazuje žiadneho geológa a ani vedecké kapacity. Sústredí sa na partiu milovníkov motokrosu, záhadných bradáčov a mravčí masaker.

Marko sa vďaka tomuto filmu stane ďalším tvorcom, ktorý drží tradičný creature/ natural subžáner hororu nažive a nebojí sa vsadiť viac na vášeň ako na široký komerčný úspech.

It Came from the Desert ešte nemá presný dátum vydania, mal by sa objaviť v tomto roku a my mu držíme palce.

Scenár napísali Trent Haaga, Marko Mäkilaakso a Hank Woon Jr.

Vo filme si zahrali Mark Arnold, Harry Lister Smith, Vanessa Grasse, Alex Mills, James Alper a Aino Sirje

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

2 názory na “Gigantické mravce vás odnesú do mraveniska béčkového hororu”

  1. Pingback: Horor Itsy Bitsy je nočnou morou pre arachnofobikov - Horormagória

  2. Pingback: Mestom sa preženie vražedná včelia smršť vo filme Tsunambee - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.