Preskočiť na obsah

Extrémny horor v novej európskej antológii

Strach, teror a horor.

Rakúska Blacklava Entertainment patrí medzi najlegendárnejšie európske distribučné spoločnosti nezávislého a extrémneho hororu. Naposledy sme ju spomínali pri vydaní filmu Flesh of the Void od Jamesa Quinna. Na 13. júl si však v Blacklave pripravili šialenú antológiu extrémneho hororu Triptychon of Fear, ktorej predpredaj oslávili vydaním teaser traileru.

Triptychon of Fear sa skladá z troch šialene mrazivých segmentov. Prvým z nech nesie názov „Would You Go to Hell for Me?“ a je o mladom drogovo závislom páre, ktorý sa rozhodne vyriešiť všetky svoje finančné problémy dokonalou lúpežou. Lenže po úspešnom opustení miesta činu skončí zamilovaná dvojica vo vraku svojho auta po desivej havárii. Tým sa trest za ich činy nekončí. Naopak, ich najhoršia nočná mora sa po bolestivom prebudení len začne.

Druhá epizóda „I Fear“ je o slabinách ľudskej mysle a limitoch strachu. Muž sa ocitne v podkroví ako z hororového filmu a spoločnosť mu robia paranormálne entity. Podarí sa mu utiecť z väzenia strachu skôr, než príde o posledné kúsky zdravého rozumu?

Tretí a posledný segment „Lo specchio di colore giallo dell’anima“ pracuje s reálnym strachom, ktorý zažíva prevažne ženské pokolenie. Mladá žena sa rýchlym krokom vráti k sebe domov. Prenasledovala ju totiž temná zamaskovaná postava. V pokoji domova ju strach rýchlo opustí, a to až tak, že začne o svojom zážitku z nočného parku pochybovať. Bohužiaľ, skutočný horor ju ešte len čaká…

Triptychon of Fear zrežírovali El Gore ( „Would You Go to Hell for Me?“, „Lo specchio di colore giallo dell’anima“ ) a Cedric Endress („I Fear“). Vo filme si zahrali Isabelle Fitzgerald, Christian Fryska, El Excremento, Claudio De Giacomo, Cedric Endress a El Gore.

Antológia je z produkcie Grindhouse Films a cez Blacklava Entertainment vyjde 13. júla. Limitovanú edíciu si môžete predobjednať na webe Blacklava.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: