Preskočiť na obsah

The Endless alebo keď má sekta pravdu

Keď má kult pravdu.

Režisérske duo Justin Benson a Aaron Moorhead prinieslo do temného žánru svieži vietor už v roku 2012 so svojim filmom Resolution. V roku 2014 dvojica prekvapila atmosférickým romantickým hororom Spring, v ktorom si Justin Benson a Aaron Moorhead dokonca aj zahrali. Rovnako tak bude v prípade pripravovaného hororu The Endless, ktorý si počas (ešte stále prebiehajúceho) festivalového okruhu do dnešného dátumu odniesol 4 ocenenia a 5 nominácií.

Film The Endless sa pohráva s ideou jednej sekty, ktorej ideológia môže byť nečakane zakorenená v realite.

V roku 2006, bratia Justin a Aaron dokázali ujsť zo sekty, ktorá plánovala masovú samovraždu. Aaron však po takmer desaťročí dostane zásielku, v ktorej sa schováva VHS kazeta a na nej odkaz členky sekty, s veľmi zaujímavým video obsahom. Aaronovi sa podarí Justina presvedčiť, aby sa vrátili aspoň na jeden deň a jednu noc. Nič hrozné sa im predsa stať nemôže a videozáznam na kazete pôsobil viac než zaujímavo.

Plány na jednodňové dobrodružstvo im prekazia nevysvetliteľné supernaturálne anomálie. Viacero mesiacov na nočnej oblohe, zvláštne formácie oblakov, vtákov, z neba padajúce lano, blikajúce slnko a v neposlednom rade abnormálny chod času.

The Endless však nie je len o nevysvetliteľných úkazoch. Aaron a Justin zistia, že naspäť domov len tak odísť nemôžu a ako by toho nebolo málo, blíži sa temná pohroma.

Ako to však spolu všetko súvisí? Dozviete sa 6. apríla.

Vo filme si zahrali Aaron Moorhead, Justin Benson, Tate Ellington, Callie Hernandez, Emily Montague, James Jordan a Lew Temple. The Endless je z produkcie Snowfort Pictures, Pfaff and Pfaff Productions, Love and Death Productions, Rustic Films a vyjde v 6. apríla.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: