Preskočiť na obsah

Duch dievčatka na cintoríne v horore Ghost in the Graveyard

Duch na cintoríne.

Skupinové hry medzi deťmi sú stále populárne i v dnešnej dobe, nenechajte si od nikoho nahovoriť inak. Hra na slepú babu sa bude tradovať ešte veľmi, veľmi dlho. V iných krajinách však majú hry, ktoré sa medzi nás ešte nedostali. Napr. v USA je populárna hra s názvom Ghost in the Graveyard, čo by sa dalo preložiť ako „Duch na cintoríne“. I keď názov znie celkom desivo, hra sama o sebe je absolútne nevinná. V skratke, jeden zo skupiny je „duch“, ktorý sa schová. Ostatní hráči majú „domov“, v ktorom recitujú riekanku a odpočítavajú „polnoc“. Po riekanke sa všetci z „domova“ rozpŕchnu po okolí s úmyslom hľadať „ducha“. Ak „ducha“ niekto zbadá, dá to všetkým na známosť a má povolené vrátiť sa do bezpečnej zóny domova. Úlohou ducha je dotknúť sa ostatných hráčov a premeniť ich na duchov.

Nie, o tejto hre sme nepísali z čírej erupcie skrytej detskej radosti. Horor s názvom Ghost in the Graveyard je totiž celovečerným režisérskym debutom Charlieho Comparetta a práve dorazil na Americký filmový trh v Santa Monice.

Dej filmu je o pomstychtivom duchovi Marthe. Tá v minulosti zahynula veľmi tragickým spôsobom práve počas hry Ghost in the Graveyard. Teraz sa však vrátila medzi živých s hrozivou túžbou pomstiť sa všetkým, ktorí ju uvideli umierať a nijak sa jej nepokúsili pomôcť. Za túto tragédiu bola ostatnými vinená Sally Sullivan, no ona sa odmieta ohnúť pred strachom. Rozhodne sa zistiť celú pravdu o smutnej tragédii a zároveň pomôcť Marthe nájsť konečný odpočinok.

Vo filme Charlieho Comparetta si zahrali Kelli Berglund, Olivia Larsen, Shiloh Verrico, Jake Busey, Kylie Kiss, Grace Narducci, Royce Johnson, Maria Olsen a ďalší.

Ghost in the Graveyard je z produkcie Cellar Door Films a momentálne sa nachádza na Americkom filmovom trhu v Santa Monice. Detaily o distribúcii nie sú preto známe.

Nakoľko sa oficiálny trailer nachádza na privátnom nezdieľateľnom odkaze, výnimočne použijeme alternatívny link.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagáty:

Značky: