Preskočiť na obsah

Duch, desivé maľby a útek pred tajomstvami v horore Broken Ghost

Útek pred duchmi minulosti.

Každý má svoje tajomstvá. Niekto ich schováva za „inkognito“ oknom webového prehliadača a iný hlboko pod lesnou zemou. V oboch prípadoch ide súčasť života, s ktorou sa človek nikdy dobrovoľne nepodelí. Také jedno tajomstvo má aj Imogen, len s tým rozdielom, že o jej tajomstve existuje videozáznam kolujúci po celom internete. Aby sa pred nim pokúsila utiecť, za podpory svojich rodičov Samanthy a Williama sa presťahuje do úplne novej školy v rovnako novom prostredí Montany.

Tento plán úteku pred minulosťou nedopadne zrovna najlepšie. Nielenže si jej spolužiak všimne podozrivú podobnosť Imogen s dievčaťom na populárnom videu online, no aj nový domov skrýva desivé tajomstvá. Predchádzajúci majiteľ bol umelec, ktorého tragicky morbídne diela zostali na stenách domu. Tragicky morbídne boli preto, lebo znázorňovali skutočné udalosti, ktoré sa v dome stali. Tento umelec totiž zavraždil svoju dcéru, manželku a následne spáchal samovraždu. K nej sa odhodlal až po celom týždni.

I keď išlo pôvodne len o desivý príbeh, Imogen a jej rodičia si začnú uvedomovať, že na vine mohol byť aj samotný dom. Aj oni totiž začnú pozorovať paranormálne javy a bizarné správanie u seba samých – a to hlavne po tom, čo Samantha nariadi premaľovanie desivých obrazov. V dome niečo je, a nech je to čokoľvek, mieni to dosiahnuť svoj cieľ.

Horor Broken Ghost zrežíroval Richard Gray. Scenár dali dokopy Catherine Hill a Abe Pogos. Vo filme si zahrali Autry Haydon-WIlson, Scottie Thompson, Nick Farnell, Joy Brunson, Lexi Anastasia, Devon Bagby, George Griffith a ďalší.

Broken Ghost je z produkcie Yellow Brick Films, Ponderosa Films, NB Films a vyjde 12.02.2019 na VOD cez Film Mode Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: