Preskočiť na obsah

Drogy sú zlé a v lese žijú mimozemšťania. Welcome to Willits

Welcome to Willits. Odložte si svoje drogy, prosím.

Drogy sú zlé. Aspoň tie halucinogénne. Seriózne, nerecitujeme z anti-drogovej brožúrky. K tomuto záveru sme dospeli vedecky. Vďaka filmu Welcome to Willits.

Willits je pre väčšinu zrejme nezaujímavé mesto v Severnej Kalifornii, no v neďalekých lesoch sa dejú veľmi, ale veľmi zvláštne veci. Tínedžeri hľadajúci súkromie v nepoškvrnenej prírode začnú z ničoho nič miznúť. Nikto nevie prečo. Teda, vie. Volá sa Brock a je miestny farmár. Brock verí, že za všetko môžu mimozemšťania. Nesmejte sa, nemá to rád. Brock žije so svojou rodinou na svojej veľmi biednej farme. Okrem svojej rodiny miluje občas upustiť paru pomocou drôg, ktoré si sám navarí. Síce nie na úrovni Heisenberga, no na odlet od reality mu to úplne stačí.

Brock však prišiel na to, že jeho špeciálna halucinogénna droga je veľmi magická. Dokáže vďaka nej vidieť lesných mimozemšťanov. Je síce amatérsky chemik, no verí, že jeho (ne)návyková substancia spôsobuje chemickú reakciu, ktorej požívateľ sa dokáže napojiť na akúsi dimenziu resp. iný kanál reality, pomocou ktorého operujú mimozemskí únoscovia.

Brock je odhodlaný ochrániť svoju rodinu za každú cenu. Nie je však zvyknutý byť hrdinom a počet ufóncov sa rapídne zvýšil. Rovnako sa zvýšil aj počet tínedžerov, ktorí si prišli do lesov užiť prírodu, naturálny sex a hviezdy na jasnej oblohe.

Brock absolútne spanikári a jedna realita sa mu začne miešať s tou druhou. Je náročne byť pod vplyvom a zároveň mať kontrolu nad brokovnicou. Občas sa proste nehoda stane. A občas sa stane masaker, ktorého obeťami sú nevinní študenti a nie šedé čudá s veľkými hlavami.

No jeho neter je ešte stále pri zmysloch (narozdiel od jeho manželky) a pokúsi sa celú katastrofu skorigovať a aspoň pár mladých životov zachrániť. A možno aj samu seba. Ufónci môžu stále existovať, i keď o ich existencii táral blázon.

Welcome to Willits je celovečerným režisérskym debutom Trevora Ryana, ktorý svoju prvotinu postavil na vlastnom krátkom filme Welcome to Willits: After Sundown. So scenárom mu v oboch prípadoch pomohol brat Tim Ryan.

Vo filme si zahrali Bill Sage, Dolph Lundgren, Anastasia Baranova, Sabina Gadecki, Rory Culkin, Thomas Dekker, Chris Zylka, Garrett Clayton, Karrueche Tran, Keelin Woodell.

Welcome to Willits je z produkcie Yale Productions a vďaka distribúcii IFC Midnight vyjde 22. septembra na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: