Preskočiť na obsah

Drastický žart sa trestá vražedným terorom vo filme Don’t Hang Up

Horor Don’t Hang Up vám odradí od robenia si žartíkov.

Predstavte si, že ticho noci preruší zvonenie vášho telefónu. Sú tri hodiny ráno a vaše zmysly objíma absolútna tma, prerušovaná malým červeným svetielkom z digitálnych hodín. V chaose spôsobenom rinčiacou telefónnou melódiu pomaly zdvihnete slúchadlo a pokojný hlboký mužský hlas vám oznámi, že váš dom je obkľúčený, nachádza sa v ňom neznámy muž a požiada vás, aby ste nič nerobili a zostali pri telefóne.

Vaše nezobudené myšlienky prejdú do stavu paniky a zároveň ochranného módu. Ste rodič a priamo o poschodie nižšie spí vaša malá a nevinná dcéra. V plači sa rozhodnete konať, ledva odomknete svoje izbové dvere a mysľou vám prebehne myšlienka na to, že vaša dcéra nemusí byť v takom stave, v akom ste ju ukladali do postele s bozkom na čele.

Tajomný a hlboký hlas z telefónu vás požiada o pokoj, len aby o stotinu sekundy prešiel do hlasu vyššej tóniny, pomaly sa meniac na nedozretý hlas plný smiechu. Je to len žart, oznámi vám mladý chlapec. Nič sa nedeje. Je to len nevinný žart.

Takouto zábavkou trávia svoj čas chlapci Brad, Sam a Mosley. Žarty, ktoré boli kedysi doménou produkcií televíznych staníc, sa vďaka internetu stali doménou ktoréhokoľvek anonymného vtipkára. Stačí telefón, nápad, obeť a jeden klik. Virálna video senzácia je na svete.

Mnoho kontroverzných žartov na YouTube je vytvorených za pomoci asistencie zaplatených amatérskych hercov, či okoloidúcich, ktorí si radí privyrobia. Vtipkujúci vedia veľmi dobre, že autentickým žartom cez čiaru si môžu privyrobiť len problémy, ktoré môžu ohroziť ich internetovú slávu a peniaze.

Brad, Sam a Mosley sú však iní. Ich drastické žarty sú autentické. Väčšina obetí krutých žartíkov mávne rukou, iní si zanadávajú, posťažujú sa a v extrémnych prípadoch sa poradia s políciou. Existuje však šanca, že v tom vreci obetí sa nájde niekto, kto sa rozhodne pomstiť. Niekto, u koho koncept odplaty nespočíva v nevinnom žarte. Niekto, kto si prichystá peklo. Teror, o akom nikto ani len nesníval. Horor, ktorý trojicu komediantov naveky odradí od robenia žartov. Ak teda prežijú.

Ten neznámy niekto im raz zavolá, tak ako oni zavolali mnohým svojim obetiam. Telefonáty však pokračujú a neznámy hlas vie až príliš veľa detailov o ich životoch, životoch ich kamarátov a o tom, kde sa práve nachádzajú a čo robia.

Pomstychtivý anonym si pre skupinu kamarátov pripravil hru. Hru, ktorá ohrozí nielen ich životy, ale aj životy tých najbližších. Neposlušnosť je trestaná, pravidlá sú dané. Nikdy nezruš hovor a svojim konaním rozhodni o tom, kto bude žiť a kto zomrie.

Don’t Hang Up je režisérskym debutom dvojice Damien Macé a Alexis Wajsbrot. Scenár dal dokopy John Johnson.

Vo filme si zahrali Gregg Sulkin, Garret Clayton, Bella Dayne, či Robert Goodman.

Don’t Hang Up si odbil VOD aj DVD premiéru v USA vo februári tohto roku, no film sa pripravuje na expanziu do Veľkej Británie 12. júna na DVD, VOD a 26. júna sa tento horor sa dostane na DTT platformu Digital.

Či už ste tento film videli alebo nie, nový UK trailer stojí rozhodne zato.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: