Preskočiť na obsah

„Dracula“ sa ukazuje v novom traileri. Na Netflixe aj s českými titulkami

O minisérii „Dracula“ sme písali pár dní pred Halloweenom, kedy BBC uverejnilo oficiálny teaser trailer. Dátum vydania sme vtedy ešte narozdiel odteraz nepoznali, no čo sme vedeli bolo to, že v našich končinách sa novej verzie grófa dočkáme ma streamovacej platforme Netflix a to aj s českými titulkami.

Ak totiž ešte neviete, Netflix v októbri zaútočil na český i slovenský trh. Nielenže nakúpil licencie na klasiky ako sú „Pelíšky“ či „Tři oříšky pro Popelku“, no každý film či seriál z originálnej produkcie je od prvého dňa buď s českými titulkami alebo s českým dabingom, viď nedávno Scorseseho The Irishman.

Pripravovaná mini séria s jednoduchým názvom Dracula dostala už druhý teaser trailer, prvý od Netflixu. Ten od BBC sme vychválili a i v tomto prípade tomu nie je inak. Okrem viacerých scén s Draculom ponúka rýchlejší spád. Ak máte ešte stále pochybnosti, možno vás upokojí skutočnosť, že pre toto prerozprávanie románu spojili sily Steven Moffat a Mark Gatiss. Tých môžete poznať vďaka kolaborácii na extrémne populárnych seriáloch Sherlock a Doctor Who.

Grófa Draculu si zahrá Claes Bang a Jonathana Harkera pre zmenu stvárni John Hefferman. Okrem nich sa v sérii objavia Dony Wells, Joanna Scanlan, Mark Gatiss, Catherine Schell, Lyndsey Marshall, Morfydd Clark, Chanel Cresswell, Sarah Niles a ďalší.

Dracula je z produkcie Hartswood Films a vyjde na BBC One a Netflixe. Pre nás Slovákov a Čechov je dobrou správou to, že Dracula sa na Netflixe objaví s českým prekladom, a to presne 04.01.2020.

Trailer:

Zábery z traileru: