Preskočiť na obsah

Dostane The Crooked Man z hororu V Zajatí Démonov 2 vlastný film?

The Crooked Man dostane pravdepodobne vlastný film.

James Wan si buduje vlastné kráľovstvo a svet The Conjuring je natoľko pestrý, že slúži ako pevný základ. Hneď po úspechu prvého The Conjuring (V Zajatí Démonov, 2013) vyšiel spin-off o bábike Annabelle s prekvapujúcim názvom Annabelle (2014). Aj keď film nezaznamenal obrovský fanúšikovský úspech, zarobil toľko, že si produkcia mohla dovoliť investovať do prequelu vysvetľujúceho pôvod bábiky, Annabelle: Creation, ktorý vyjde 11. augusta a viac sa o ňom môžete dočítať v našom článku.

Od februára vieme, že sa po obrovskom úspechu druhého filmu The Conjuring 2 (V Zajatí Démonov 2) dočká vlastného filmu hlavná démonická postava Valak. Film vysvetlí pôvod démona a jeho lásky k mníškam skrz herecké kvality hviezdy American Horror Story, Taissy Farmigy. Viac o mníške sa dočítate tu a tu. Film Valaka s názvom The Nun vyjde 13. júla v roku 2018.

Peter Safran, boh produkcie a profesijný partner Jamesa Wana, sa v najnovšom rozhovore vyjadril, že vlastného filmu sa pravdepodobne dočká aj The Crooked Man z The Conjuring 2. Údajne ho do filmu nasadili s úmyslom testu toho, ako naň budú reagovať diváci. Ich zmiešané pocity túto ideu pozastavili a tak na scénu príde najprv Valak, no Peter Safran sa nevzdáva.

Podľa Safrana divákov údajne najviac hnevalo to, že postava pôsobila príliš „počítačovo.“ Peter Safran to však nechápe, nakoľko na postave The Crooked Mana CG vôbec nepoužili. Všetky efekty boli praktické, čo im umožnil herec Javier Botet. Ten je akousi tichou tvárou hororu. Pre jeho netradičnú fyziológiu a pohybový talent ho využívajú na setoch hororových filmov. Možno o tom ani neviete, ale mohli ste ho vidieť vo viacerých filmoch hororovej série REC (2007-2014), vo filmoch The Last Circus (2010), Mama (2013), Crimson Peak (2015), The Revenant (2016), The Other Side of the Door (2016), či Don’t Knock Twice (2017). Uvidíte ho aj v najnovšej Múmii, ktorá vyjde 8. júna.

Samotný The Crooked Man je manifestáciou populárnej anglickej detskej riekanky There Was a Crooked Man, ktorú samotná postava počas svojej aktivity vo filme The Conjuring 2 spieva.

Bude však náročné vymyslieť film práve pre túto postavu. Podľa všetkého ide totiž o jednu z podôb Valaka, ktorou strašil rodinu. Valak ako správna démonická entita zneužil jednu z obľúbených hračiek drobného chlapca a daroval jej desivú formu.

Bude tak zaujímavé sledovať, či v konečnom dôsledku bude The Crooked Man ako jedna z podôb Valaka alebo z neho spravia svojprávnu supernaturálnu bytosť.

Peter Safran však chce film o tejto desivej postave vidieť a vzhľadom na jeho postavenie je viac než pravdepodobné, že The Crooked Man sa filmu dočká.

Aktualizované 15.6.2017

Podľa najnovších informácií je pripravovaná existencia filmu The Crooked Man oficiálna. Scenár má na starosti Mike Van Waes, ktorý pracuje taktiež na hororovom projekte Wizard of Oz. Mike spracuje scenár podľa predlohy samotného Jamesa Wana a divák sa tak dočká všetkých desivých detailov obklopujúcich pozadie The Crooked Mana.

Viac detailov známych nie je, no oficiálny tón sprevádzajúci tento film môže fanúšikov univerza The Conjuring len potešiť.

2 názory na “Dostane The Crooked Man z hororu V Zajatí Démonov 2 vlastný film?”

  1. Pingback: Nakrúcanie hororu The Nun je na konci - Horormagória

  2. Pingback: V Zajatí Démonov 3 sa pečie - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.