Preskočiť na obsah

Doba Antikrista sa blíži v horore Welcome to Mercy

Vitajte pri zrodení Antikrista.

Keď Madaline so svojou dcérou navštívila matku a chorľavého otca, ani len netušila, aké doslovné peklo zapustila do svojej životnej kapitoly.

Hlavne so svojou matkou nemala priveľmi dobré vzťahy. Nikdy jej neodpustila nedostatočnú starostlivosť a opustenie. Otec bol posledné roky chorý a i keď sa jej do domu nevracalo ľahko, pre otca to urobiť musela.

Návšteva rodičov sa však premenila na horor. Z ničoho nič a bez spomienok sa prebudila spútaná na posteli v obklopení miestneho farára. Vraj napadla svoju dcéru a prejavila niekoľko symptómov démonického posadnutia. Ešte stále bol čas na nápravu, nakoľko démonická entita len započala svoj parazitický proces.

Zmätená a vystrašená zo samej seba sa na podnet farára vydala do lokálneho ženského kláštora Mercy. V ňom vraj vedia napraviť dušu zaplavenú démonickými silami. I keď vedela, že sa s ňou deje niečo zlé, pochybnosti prejavila aj nad náboženskými rituálmi, ktoré jej mali pomôcť.

V odľahlom kláštore našla jedinú osobu, ktorej verí. August je tá, ktorá ju drží pri zmysloch a ako jedinej dôveruje v tom, že jej chce skutočne pomôcť. Madaline si bola vedomá toho, že sa v nej rodí démonické zlo. August jej musí pomôcť, pretože úmysly ostatných sestier považuje za bizarne zvláštne a doba stelesneného Antikrista sa neúprosne blíži…

Horor Welcome to Mercy (pôvodne Beatus) zrežíroval Tommy Bertelsen. Scenár napísala Kristen Ruhlin, ktorá si taktiež zahrala hlavnú postavu Madaline. Okrem nej vo filme uvidíte Lily Newmark, Eileen Davies, Eva Ariel Binder, Victoria Sokolova, Marta Timofeeva, Sophia Massa, Ieva Seglina, Toms Liepajnieks, Dainis Grube a ďalších.

Film je z produkcie Forma Pro Films, Global Creative a premiéru si odbil na TIFF tohto roku. Na digitálnych platformách vyjde 02.11.2018 cez IFC Midnight.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: