Preskočiť na obsah

Dievča si nájde nového kamaráta žijúceho v jazere vo filme House by the Lake

House by the Lake a zvláštna bytosť z jazera.

Adam Gierasch si spravil meno v horore už v roku 2008 s filmom Autopsy. Žáner odvtedy obohatil horormi Night of the Demons (2009, remake), Fertile Ground (2011) a segmentom s názvom Trick v hororovej antológii Tales of Halloween (2015). No jeho najnovší projekt House by the Lake mal celkom netradične tichý priebeh, minimálne čo sa marketingu týka.

Naposledy bolo o filme počuť v lete 2014. Odvtedy sa objavil až tento rok v marci na festivale North Hollywood Cinefest, kde House by the Lake získal ceny za najlepší herecký výkon, najlepšiu réžiu a najlepší film. Pred pár dňami samotný Adam Gierasch uverejnil trailer na IMDB a neskôr sa objavil aj na na YouTube skrz oficiálny kanál distribučnej spoločnosti Random Media.

House by the Lake je o manželoch a ich dcére, ktorí odídu k domčeku pri jazere, aby si oddýchli. Obaja rodičia si prešli neľahkým osobným obdobím a pokoj vedľa prírody im môže len a len pomôcť. Aby sa vymanili z rodičovského kolotoča, zavolajú si mladú opatrovateľku. Celá pohodová idylka sa rozbije v momente, keď ich dcéra začne trpieť námesačnosťou a nájde si imaginárneho priateľa. Ten žije v jazere pred domom a volá sa Fish Man. Otec to berie ako súčasť každého detstva, no matku ovládnu obavy. Dcéru začne nachádzať uloženú v skrini, pri jazere v noci a podľa jej vlastných slov, Fish Man ju učí vydržať čo najdlhšie pod vodou.

Dianie naberie hororový spád vo chvíli, keď sa po dome začnú objavovať mokré šľapaje. Niečo sa chystá rodinu navštíviť a pri odchode to má v pláne odísť jedine s ich dcérou.

O scenár sa postaral Josh Burnell (Boone: The Bounty Hunter, 2017) a Mike De Trana. Vo filme si zahrali Anne Dudek, ktorú môžete poznať zo seriálov Dr. House, či Mad Men. Úlohu dcéry na seba prevzala Amiah Miller, ktorú ste videli v horore Lights Out a opatrovateľkou bude Natasha Bassett, ktorá najnovšie stvárnila Britney Spears v životopisnom filme Britney Ever After. Okrem nich vo filme uvidíte Jamesa Callisa (12 Monkeys, seriál) a Michaela Bowena (Breaking Bad).

Distribučné detaily o filme House by the Lake ešte známe nie sú.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: