Desivé legendy ožijú v horore Buckout Road

Na ceste Buckout Road radšej spomaľte.

Buckout Road je povesťami ovešaná cesta v okrese Westchester v štáte New York, USA. Je dlhá cez niečo troch kilometrov a údajných supernaturálnych úkazov ponúka požehnane. Okrem štandardných duchov a démonov tu človek podľa všetkého môže stretnúť duše troch upálených čarodejníc, obeseného frajera na strome, vraždiacu bábiku, ženu v bielom, bieleho jeleňa, či kanibalistických albínov, ktorí si po vás prídu, ak trikrát zatrúbite. A to sme nespomenuli všetky legendy, dokopy ich je totiž viac než 14! Avšak nie všetky supernaturálne a paranormálne úkazy sú zlomyseľné. Biely jeleň podľa údajov zo 17. storočia prináša šťastie.

Či už tomu veríte alebo nie, táto oblasť mala vždy svoje čaro, hlavne vďaka lesu a panskému sídlu, ktoré žiaľ bolo nedávno zbúrané. To však nezmenilo nič na atraktívnosti lokality. Miestni i cudzinci stále vo veľkom vyhľadávajú toto miesto dúfajúc, že sa stanú svedkami vlastného desivého príbehu.

O tom je aj film Buckout Road. Traja študenti Cleo, Derek a Erik sa vrámci projektu modernej mytológie rozhodnú navštíviť hororovú cestu, oprášiť jej históriu a zistiť, čo je pravdy na populárnych legendách, ktoré desia miestnych obyvateľov už po stáročia.

V strachu z toho, že sa na nich nalepila zlá energia, ktorá ich postrčí k smrti, sa vlámu do domu zosnulého psychiatra Dr. Lawrenca Powella, ktorý vyšetroval dva desivo podobne prípady pacientov, ktorí trpeli námesačnosťou, živými nočnými morami o hrozivých legendách Buckout Road a pocitom, že sú posadnutí zlou entitou. Jedným tým pacientom je práve Cleo. Všetkých troch však prichytí Lawrencov vnuk Aaron, ktorého reči o démonoch skutočne nezaujímajú a trojicu študentov dobrotivo vyhodí.

Aaron zmení názor ešte v tú noc, keď sa mu začne snívať o ľuďoch páchajúcich samovraždy a varovaniach jeho starého otca. Cleo, Derek a Erik zrejme neklamali a teraz je len na nich štyroch, aby zabránili paranormálnej katastrofe a vyhasnutiu ich vlastných životov.

Film zrežíroval a napísal Matthew Currie Holmes, skúsený herec, ktorého ste mohli vidieť v hororových filmoch The Fog (2005), či Pach Krvi 2 (Wrong Turn 2, 2007). So scenárom mu pomohol lekár a scenárista Shahin Chandrasoma (Uncanny, 2015). Vo filme si zahrali Danny Glover, Evan Ross, Henry Czerny, Dominique Provost-Chalkey a Colm Feore.

I napriek tomu, že Buckout Road len nedávno začal svoju cestu po filmových festivaloch, už si stihol odniesť cenu za Najlepší celovečerný triler na filmovom festivale Hot Springs Horror Film Festival a 6 nominácii na festivale World Music and Independent Film Festival.

Keďže film Buckout Road z produkcie Trimuse Entertainment Inc. a Now Entertainment Group momentálne navštevuje festivaly, detaily o prípadnej kino premiére, či digitálnej distribúcii známe nie sú.

Trailer:

https://vimeo.com/228609205

 

Zábery z filmu:

Plagát: