Preskočiť na obsah

Desivé bdelé snívanie v ruskom horore Rassvet

Vedomá nočná mora.

Už dlhšie sme tu nemali horor z Ruska, takže je skvelou zhodou okolností fakt, že vyšiel teaser trailer na film Рассвет (Rassvet) od Pavla Sidorova. V preklade „Svitanie“ vyjde síce až v januári budúceho roku, no nič nám nebráni pripraviť sa na zaujímavý zážitok už teraz.

I napriek tomu, že pre Pavla Sidorova ide o režisérsky filmový debut a scenár spracoval Evgeny Kolyadintsev, majster ruských béčkových hororov (Diggery, Dizlayk, Vurdalaki), trailer vyzerá skutočne nádherne a pútavo.

Film sa dotkne už štandardných tém vedomého snívania a spánkovej paralýzy, no spracované sú odlišným spôsobom. Príbeh divákom predstaví dievča, ktorému za záhadných okolností zomrel brat. Po desivých epizódach nočných môr sa nechá hospitalizovať v inštitúte hypnológie, ktorý skúma silu snov a kolektívneho vedomia. Všetci pacienti si vysnívajú spojenú realitu.

Tá sa však veľmi rýchlo premení na hororovú zmes individuálnych nočných môr. Po prebudení vyjde najavo, že hranica medzi snom a realitou je veľmi tenká. A či sa to niekomu páči alebo nie, temné podvedomie v sebe skrýva odpovede na tie najstrašidelnejšie otázky.

Рассвет (Rassvet) zrežíroval Pavel Sidorov a scenár napísal Evgeny Kolyadintsev. Vo filme si zahrali Oksana Akinshina, Valeriy Kukhareshin, Pyotr Skvortsov, Anna Slyu, Alexandra Drozdova, Aleksandr Molochnikov, Anastasiya Kulimova a ďalší.

Рассвет (Rassvet) je z produkcie Karoprokat a vyjde 31.01.2019.

Trailer:

Zábery z filmu: