Deň, kedy si ľudia želali, aby boli vo vesmíre sami. To je The Gracefield Incident

The Gracefield Incident vás pripraví na mimozemskú katastrofu.

Found footage horory majú bezpochyby svoje miesto v hororovom svete a témy nadprirodzena, či extraterestriálna, majú nespočetné množstvo variácií, ktorými je možné zaujať široké divácke publikum.

O také svoje miestečko sa pobije Mathieu Ratthe so svojim celovečerným režisérskym debutom The Gracefield Incident, ktorý je v produkcii viac ako 3 roky. Prvý oficiálny trailer vyšiel už v roku 2014, no film sa pomaly strácal do zabudnutia až tak, že prakticky od roku 2016 o ňom nebolo výrazne počuť.

To sa však posledné mesiace výrazne zmenilo a behom pár posledných dní sám Mathieu vydal oficiálne klipy a svoj (druhý) oficiálny trailer. Tentokrát však ide o hotovú vec, nakoľko filmová distribučná spoločnosť Momentum Pictures stanovila 21. júl ako dátumy vydania na on demand platformách a vo vybraných kinách.

O čo však v The Gracefield Incident pôjde?

Matt je úspešný herný vývojár s malým hendikepom. Má protetické pravé oko. Matt to rozhodne neberie tragicky, skôr naopak, rozhodne sa to využiť vo svoj prospech resp. pre svoje potešenie. Spolu s jeho kamarátmi ho čaká nezabudnuteľný víkend v luxusnej chatke a preto sa ho odhodlá zvečniť formou videozáznamu. Mobil a GoPro však nie sú tak nenápadné a preto sa pokúsi svoje umelé oko využiť a implementovať doň malú kameru.

Tá zo vzrušujúceho víkendu zaznamená len kúsok. Zábavu preruší pád meteoritu, ktorý započne sled bizarných udalostí a desivých chvíľ plných bojov o holé prežitie. Meteorit so sebou priniesol niečo, po čom túžia všetci profesionálni i amatérski ufológovia. Blízke stretnutie tretieho druhu však nebude mať mierový charakter a nejasnosť motívu hrôzostrašných kreatúr len zintenzívni pocity izolácie a strachu.

Vo filme si okrem samotného režiséra zahrali Kimberly Laferriere, Victor Andres Turgeon-Trelles, Juliette Gosselin a Alex C. Nachi.

Ako sme napísali vyššie, film vyjde 21. júla na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: