Preskočiť na obsah

Deň, kedy si ľudia želali, aby boli vo vesmíre sami. To je The Gracefield Incident

The Gracefield Incident vás pripraví na mimozemskú katastrofu.

Found footage horory majú bezpochyby svoje miesto v hororovom svete a témy nadprirodzena, či extraterestriálna, majú nespočetné množstvo variácií, ktorými je možné zaujať široké divácke publikum.

O také svoje miestečko sa pobije Mathieu Ratthe so svojim celovečerným režisérskym debutom The Gracefield Incident, ktorý je v produkcii viac ako 3 roky. Prvý oficiálny trailer vyšiel už v roku 2014, no film sa pomaly strácal do zabudnutia až tak, že prakticky od roku 2016 o ňom nebolo výrazne počuť.

To sa však posledné mesiace výrazne zmenilo a behom pár posledných dní sám Mathieu vydal oficiálne klipy a svoj (druhý) oficiálny trailer. Tentokrát však ide o hotovú vec, nakoľko filmová distribučná spoločnosť Momentum Pictures stanovila 21. júl ako dátumy vydania na on demand platformách a vo vybraných kinách.

O čo však v The Gracefield Incident pôjde?

Matt je úspešný herný vývojár s malým hendikepom. Má protetické pravé oko. Matt to rozhodne neberie tragicky, skôr naopak, rozhodne sa to využiť vo svoj prospech resp. pre svoje potešenie. Spolu s jeho kamarátmi ho čaká nezabudnuteľný víkend v luxusnej chatke a preto sa ho odhodlá zvečniť formou videozáznamu. Mobil a GoPro však nie sú tak nenápadné a preto sa pokúsi svoje umelé oko využiť a implementovať doň malú kameru.

Tá zo vzrušujúceho víkendu zaznamená len kúsok. Zábavu preruší pád meteoritu, ktorý započne sled bizarných udalostí a desivých chvíľ plných bojov o holé prežitie. Meteorit so sebou priniesol niečo, po čom túžia všetci profesionálni i amatérski ufológovia. Blízke stretnutie tretieho druhu však nebude mať mierový charakter a nejasnosť motívu hrôzostrašných kreatúr len zintenzívni pocity izolácie a strachu.

Vo filme si okrem samotného režiséra zahrali Kimberly Laferriere, Victor Andres Turgeon-Trelles, Juliette Gosselin a Alex C. Nachi.

Ako sme napísali vyššie, film vyjde 21. júla na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: