Preskočiť na obsah

Démonický klaun vás k smrti rozosmeje v horore Clowntergeist

Je to klaun? Je to poltergeist? Oh, to je predsa Clowntergeist!

Už pri minulom článku o filme Circus Kane sme písali o tom, že s očakávaným vydaním filmovej adaptácie románu To (It), ktoré bude 8. septembra, sa začnú objavovať klaunovské horory ťažiace z nálad okolo klauna Pennywisa. Ale nám to nevadí, klaunov v hororoch máme radi a to, že produkčné a hlavne distribučné spoločnosti chcú z väčších produkcií vytĺcť, čo sa len dá, je predsa úplne normálne. Nejde však len o naše pocity.

Hororový film Clowntergeist totiž samotná distribučná spoločnosť High Octane Pictures v tlačovej správe prezentuje ako „It stretne Poltergeist“, čo je veľmi odvážne tvrdenie.

Príbeh hororu Clowntergeist je celkom priamočiary. Emma má neskutočnú fóbiu z klaunov a ako naschvál sa v meste jej krásneho života objaví klaun, do ktorého vstúpil hravý a krv milujúci démon. Tento démonický klaun miluje náhodným obyvateľom rozdávať červené balóniky s presným dátum a časom. Dátum však neoznačuje čas príchodu cirkusu do mesta, to by bol geniálny marketing. Tento klaun len rád dáva svojim potenciálnym obetiam vopred vedieť, kedy sa blíži ich smrť. A verte tomu, že tento červenonosý šialenec sa príde zasmiať vždy načas.

Rovnaký červený balón dostane Emma a jej kamaráti. Uvedomí si, že jej zostávajú len dva dni života a viac ju desí stretnutie so stelesnením jej fóbie, než samotná smrť. Bude tak ochotná urobiť čokoľvek pre to, aby sa klaunovi vyhla.

Pre režiséra-scenáristu Aarona Mirtesa ide o druhý celovečerný film v katalógu jeho tvorby, prvým je horor Bring Them Home (2017). Na ňom, rovnako ako aj na filme Clowntergeist, spolupracoval s Bradom Belemijanom.

Vo filme si zahrali Brittany Belland, Aaron Mirtes, Monica Baker, Eric Corbin, Madeleine Heil, Burt Culver a Johnjay Fitih.

Clowntergeist vyjde 12. septembra na VOD, teda len štyri dni po premiére To (It).

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: