Preskočiť na obsah

Ďalší „Cintorín zvieratiek“ dostal oficiálny trailer

Nie je cintorín ako cintorín.

V apríli vyjde filmová adaptácia Kingovho románu Pet Sematary (Cintorín zvieratiek) a ako každý „Kingov“ film, aj tento za sebou nesie vôňu diváckeho vzrušenia a nadšenia. Pre distribučnú spoločnosť Uncork’d Entertainment by bola škoda tento „hype“ nevyužiť a očakávaný Cintorín zvieratiek nepredbehnúť svojim počinom.

Horor Pet Graveyard (Cintorín zvieratiek) sa len donedávna volal Reaper a s Kingovým príbehom nemá absolútne nič spoločné. I keď ťah distribučnej spoločnosti je z finančného hľadiska pochopiteľný, je možné polemizovať nad tým, či si režisérska debutantka Rebecca J Matthews zaslúži mať svoju prvotinu spájanú s marketingovou imitáciou väčšieho brata.

Tak či onak, druhý príchod zvieratiek z cintorína nič nezastaví. Samotný príbeh filmu Pet Graveyard je o skupine tínedžerov, ktorá sa odhodlá podstúpiť bizarný experiment. Udusenie do straty vedomia je podľa nevedeckej hypotézy tým najlepším spôsobom ako navštíviť svet mŕtvych. Každý jeden z partie prišiel o niekoho, koho by ešte aspoň raz videl.

Zahrávanie sa so smrťou so sebou nesie obrovské riziká, vrátane vyprovokovania samotného posla smrti. Po návrate z 3 minútového výletu do mŕtveho sveta sa všetci zhodnú na tom, že to bol úžasný zážitok, no nie všetko bolo s kostolným poriadkom. Zosnulí blízki pôsobili prázdno a bez duše. Na otázku „prečo“ pozná odpoveď posol smrti. A keďže skupina kamarátov si dovolila navštíviť jeho svet, je len fér, aby aj on navštívil svet ich – ideálne s démonickým domácim miláčikom.

Film zrežírovala Rebecca J Matthews a napísala Suzy Spade. Zahrali si v ňom Rita Siddiqui, Claire-Maria Fox, Kate Milner Evans, Mike Kelson, Andrew Hollingworth, Georgina Jane, Kate Lush, Jessica Otoole, Heronimo Sehmi, a Hattie Willow.

Pet Graveyard je z produkcie Proportion Productions, Millman Productions a vyjde 02.04.2019 na VOD cez Uncork’d Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: