Creep 2 od producentov Insidious s oficiálnym trailerom

Creep 2 s trailerom.

Found footage (FF) hororový film Creep z roku 2015 od Patricka Bricea sa často spomína s prívlastkom „kultový“ a to nielen pre svieži nápad vo FF subžánri, ale aj pre nezabudnuteľný výkon Marka Duplassa, ktorý postavu psychopatického čudáka stvárnil absolútne dokonale. Ak ste náhodou film nevideli, rozhodne mu dajte šancu.

O možnom pokračovaní resp. druhom filme sa šuškalo dlhšie, no až v auguste sa stal projekt Creep 2 skutočnosťou.

Tentokrát sa diváci stretnú so Sarou (Desiree Akhavan), experimentálnou video umelkyňou, ktorá svoje umenie stavia na osobnom a intímnom kontakte s osamotenými ľuďmi, prevažne mužmi. Náhodou narazí na ponuku “video tvorby” v jednom online inzeráte. Zadávateľ ju okamžite zaujme a bez zaváhania za ním vycestuje na osamotenú chatu v lese.

Tam sa stretne s mužom (Mark Duplass), ktorý jej prezradí, že je sériový vrah a pokúsi sa ju presvedčiť, aby zostala a natočila o ňom dokumentárny film. Ubezpečil ju, že sa jej nič nestane a keďže Sara miluje viac svoje umenie ako svoj vlastný život, súhlasne prikývne.

Creep 2 bude opäť z produkcie Blumhouse a Duplass Brothers. Spoločnosť Blumhouse Productions je zodpovedná za série Paranormal Activity, Insidious, Sinister, či The Purge. Creep 2 vyjde 24. októbra na digitálnych platformách vďaka distribučnej spoločnosti The Orchard. Ku koncu roka sa objaví aj na Netflixe.

Keď sme pri Netflixeprvú časť by ste tam ešte stále mohli stihnúť. Tak sa do októbra navnaďte na Creep 2. A aby sme nezabudli, Creep bude trilógia, takže po tomto nás čaká ešte jeden posledný tretí film.

Trailer:

Zábery z filmu: