Chata plná duchov v horore Dry Blood

Zaschnutá krv pod chatou.

Žánrový lejbl Dread Central Presents si ku koncu roku pripravil hneď niekoľko prekvapení. Veď len pred pár dňami sme písali o novom vianočnom horore Slay Bells a dnes môžeme písať o ďalšom prírastku. Ľuďom v Dread Central Presents sa totiž ešte pred začatím Amerického filmového trhu podarilo uchmatnúť si zaujímavo vyzerajúci horor Dry Blood. Režisér Kelton Jones a scenárista Clint Carney začali na svojom vysnívanom horore pracovať pred takmer 4 rokmi. Festivalové ceny povyhrávali už v roku 2016, no Dry Blood vyjde na VOD a Blu-Ray až (už) 15.01.2019.

Samotný film sľubuje šialený vizuál a príjemné hororové špeciálne efekty. Príbeh je totiž o Brianovi Barnesovi, zotavujúcom sa z drogovej závislosti, ktorý sa počas náročného obdobia rozhodne stráviť čas a vyprázdniť si myseľ v drobnej chatke na samote. Keďže cíti, že to sám nezvládne, o spoločnosť poprosí svoju dobrú kamarátku Annu. Tá mu dôveruje a jeho rozhodnutie berie ako signál svetlej budúcnosti bez závislosti.

Jeho boj o čistú myseľ sa však rázom premení na kompletný chaos strachu, paranoje a nedôvery. Nielenže ho pravidelne otravuje arogantný miestny šerif, no v chate začne trpieť strašidelnými halucináciami. Vidiny mŕtvych ľudí, duchov a agresívnych paranormálnych úkazov ho dostanú do stavu, v ktorom nie je schopný veriť ani len sám sebe. Ide o halucinácie z jeho absťáku alebo tieto desivé javy majú korene zapustené v realite? Ak áno, kto sú všetci tí mŕtvi ľudia?

V tomto filme Keltona Jonesa a Clinta Carneyho si okrem oboch menovaných zahrali aj Jaymie Valentine, Graham Sheldon, Rin Ehlers, Macy Johnson, Robert V. Galluzzo či Savea Kagan.

Dry Blood je z produkcie Business Lunch Productions a vyjde 15.01.2019 na VOD a Blu-Ray cez Dread Central Presents (Epic Pictures).

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: