Preskočiť na obsah

Červená čiapočka ako príbeh pomsty v horore ‚Hunted‘

Za Eve stojí matka príroda.

Revenge horor Hunted od Vincenta Paronnauda si odbil svetovú premiéru na augustovom Fantasia Film Festivale a svoju festivalovú túru zakončí na poľskom Splat!FilmFeste. No hneď v januári sa objaví ako Shudder Original na rovnomennej streamovacej platforme. Dočkali sme sa teda nového oficiálneho traileru, ktorý vás oboznámi s témami a príbehom filmu.

Dej žije v ráme rozprávky Červená čiapočka, no ide o realistickejšiu, brutálnejšiu sondu ponorenú do tém toxickej maskulinity, patriarchátu a odplaty. Príbeh je o Eve, žene, ktorá si nutne potrebuje oddýchnuť a vyprázdniť si hlavu od problémov svojho bežného, hlavne pracovného života. V bare sa stane terčom otravného chlapa, no jej noc nakoniec pomôže zachrániť charizmatický, mysteriózny a šarmantný muž. Po vstupe do jeho auta sa z neho vykľuje šialený psychopat pripravený na chorú zábavku po boku svojho kamaráta. Lenže Eve má na svojej strane matku prírodu a keď ocitnú v lese s predom odovzdanými úlohami „lovci“ a „obeť“, Eve využije svoju ženskú silu a silu lesa k prežitiu a odplate.

Film zrežíroval Vincent Paronnaud (Persepolis, 2007). Scenár dal dokopy s Léou Pernollet. V Hunted si zahrali Lucie Debay, Gilles Vandeweerd, Christian Bronchart, Dianne Weller, Ciaran O’Brien, Arieh Worthalter, Jean-Mathias Pondant, Kevin Van Doorslaer.

Hunted je z produkcie Kidam, Savage Productions, Wrong Men a vyjde na streamovacej platforme Shudder 14. januára 2021.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *