Cenami BAFTA ovenčená hororová dráma The Passing klope na dvere

Hviezda nezávislého filmu s hororovým nádychom prichádza.

Za film The Passing je zodpovedný režisér Gareth Bryn a scenárista Ed Talfan, ktorí majú bohaté skúsenosti zo seriálov a televíznych filmov. V roku 2016 získal film The Passing až tri ceny BAFTA Cymru (odnož BAFTA vo Walese) a to za najlepší scenár, najlepšie herecké stvárnenie a produkčný dizajn. Okrem toho sa mu podarilo získať cenu poroty na britskom filmovom festivale v Nantes a cenu za najlepší scenáristický debut na festivale British Independent Film Awards.

The Passing stavia na atmosfére, pomalom spáde a postupnom odkrývaní desov v príbehu dvoch zaľúbencov, ktorí po autonehode skončia v rokline neďaleko mohutných waleských hôr. Z chladivej rieky ich vytiahne mysteriózna mužská postava Stanley, ktorá oboch odnesie do bezpečia časom nedotknutej chatky.

Záhadná chatka a atmosféra zabudnutého kusu prírody Walesu svojim vplyvom odhalia znepokojujúcu a desivú pravdu o minulosti zamilovaného páru. Ten sa po vyplávaní šokujúceho odhalenia dozvie skutočnú paranormálnu podstatu záhadného Stanleyho a tragickú minulosť doliny, ktorá bola kedysi jeho domovom.

Vo filme si zahrali Annes Elwy, Dyfan Dwyfor a Mark Lewis Jones. The Passing vyjde pod hlavičkou Global Digital Releasing na celom svete 13. júna.

Trailer:

Klip Transgressions:

Klip Not Alone:

Klip The Visitor:

Zábery z filmu:

Plagát: