Preskočiť na obsah

Brilantný mysteriózny seriál sa ukazuje v novom traileri

Nemecká záhada na Netflixe.

Už v marci sme písali o pripravovanom mysterióznom seriáli Dark, ktorý sa exkluzívne objaví na streamovacej službe Netflix. Zaujímavé je to, že sme v marcovom článku Netflixu vyčítali ich nedostatočnú snahu produkovať alebo distribuovať hororovejšiu tvorbu. Sme radi, že si náš článok stopercentne prečítali a dali na naše rady. Minimálne pohľad na adaptácie Stephena Kinga preukázal pozitívny trend na Netflixe, ktorý si snáď bude vedieť udržať aj do budúcna.

Seriál Dark je z nemeckej produkcie a bude nosiť známku „Netflix Original“ čím Netflix dáva opäť najavo, že svoju medzinárodnosť berie skutočne vážne. Veď len v máji spoločnosť začala svoju expanziu do Európy s viac než 400 pracovnými miestami a investíciou vo výške 1,75 miliárd EUR. Seriály ako The Crown, Marseille, Cable Girls (Las Chicas del Cable), Suburra, Dogs of Berlin alebo Osmosis sú dôkazom toho, že Netflix chce divákom na celom svete ponúkať aj domácu tvorbu.

Samotný seriál Dark je z produkcie berlínskej spoločnosti Wiedemann & Berg Television. Dark sa v okolí Berlína aj natáčal. Príbeh je o mestečku Winden a o záhadnom zmiznutí dvoch detí. Pátranie začne odkrývať dvojité životy štyroch rôznych rodín a ich nezdravé vzťahy. Seriál však ponúkne taktiež aj supernaturálne elementy a zaujímavý zvrat súvisiaci s tým istým mestečkom a rokmi 1953, 1986 a 2019. Únosy totiž nie sú žiadnym novým miestnym úkazom, no v tomto prípade nebude podstatné to, kto za únosmi stojí, ale kedy sa udiali. Prečo je medzi desivými udalosťami medzera trvajúca 33 rokov?

Dark bude mať celkovo 10 epizód a každá z nich bude trvať 1 hodinu. Režisérom je Baran bo Odar a scenár napísala Jantje Friese. Obaja v minulosti pracovali na filme Who Am I – Kein System ist sicher (2014).

Dark bude dostupný na Netflixe už 1. decembra tohto roku.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=zy0b9e40tK8

Zábery z traileru:

Plagát: