Preskočiť na obsah

‚Books of Blood‘ od Clivea Barkera v šialenom oficiálnom traileri

Vnorte sa do kníh krvi.

Clive Barker sa už v polovici 80. rokov stal hororovou ikonou vďaka zbierkam poviedok Knihy krvi (Books of Blood), ktoré najprv vyšli vo formáte šiestich kníh a neskôr v dvoch zbierkach obsahujúcich 3 zväzky. Viaceré z nich boli adaptované na filmové plátno, najslávnejšie poviedka The Forbidden, z ktorej sa stal film Candyman (1992).

Slávne legendárny film Hellraiser (1987) z rovnomennej série bol adaptáciou novely The Hellbound Heart, ktorú Clive Barker sám zrežíroval.

Barkerov pohľad na horor je natoľko originálny, že je dodnes inšpiráciou pre ambicióznych filmárov. Dôkazom je aj najnovšia interpretácia Knihy krvi (Books of Blood), ktorá vyjde na konci prvého októbrového týždňa na platforme Hulu.

Books of Blood je od režiséra Brannona Bragu a bude zmesou troch prepojených príbehov, ktoré sú súčasťou rámcového deja. Ten je totožný s tým zo Zväzku I a nesie originálny názov The Book of Blood (v Češtine Mrtvý mají své dálnice).

Tento rámcový príbeh je o falošnom médiu Simonovi McNealovi, ktorý je známy svojim talentom predstierať komunikáciu s mŕtvymi. Teda, pokým si jeho telo mŕtve duše naozaj nevypožičajú na kontakt so živým svetom.

S ktorými poviedkami bude film pracovať nie je oficiálne známe, no podľa traileru sa viacerí domnievajú, že pravdepodobne pôjde o obľúbené In the Hills, The Cities (Města v horách) a The Yattering and Jack (Azrael a Jack).

Vo filme si zahrali Britt Robertson, Rafi Gavron, Anna Friel, Yul Vazquez a Freda Foh Shen.

Books of Blood vyjde 7. októbra na Hulu.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *