Blumhouse chce reštartovať Piatok trinásteho

Čaká nás nový Piatok trinásteho?

Návrat do tábora?

Produkčný dom Blumhouse Productions, ktorý v roku 2000 založil Jason Blum, urobil svoje prvé kroky vo filmovom priemysle skrz produkciu a koprodukciu prevažne dramatických diel. Prvý „skutočný“ úspech v Hollywoode však prišiel v roku 2009 vďaka hororu Paranormal Activity, ktorý nielenže odštartoval úspešnú filmovú sériu – ktorej siedmu časť uvidíme v roku 2022 – no započal aj vlastný hororový boom.

Od úspechu v roku 2009 je totiž meno Blumhouse spájané s úspešnými žánrovými filmami a ikonickú úvodnú titulku s lietajúcou stoličkou pozná snáď už každý. Filmy ako Insidious, Sinister, Oculus, Očista (The Purge), Uteč (Get Out), Rozpoltený (Split), Upgrade či Všetko najhoršie (Happy Death Day) tvoria pre fanúšika hororu renomovaný katalóg.

V Blumhouse Productions sa dokonca zahryzli aj do obávaného slova „reštart“ pri ikonickej filmovej sérii Halloween. Priame pokračovanie po 40 rokoch od originálu v roku 2018 získalo pozitívne ohlasy a potešilo fanúšikov natoľko, že už na tento rok bol pripravený sequel Halloween zabíja (odložený o jeden rok kvôli súčasnej situácii).

Nečudo, že po tomto úspechu si Jason Blum verí na ďalšiu skúšku ohňom. V rozhovore pre CinePop totiž potvrdil, že by sa rád vrhol na reštart ďalšej legendárnej hororovej série – Piatok trinásteho (Friday the 13th). Jason Voorhees oddychuje v tábore Camp Crystal Lake od roku 2009, kedy vyšiel posledný pokus o reštart.

Jason Blum je navyše známy tým, že na reštartoch divácky citlivých filmových sérií rád pracuje s pôvodnými tvorcami. V prípade Halloweenu sa mu podarilo presvedčiť samotného Johna Carpentera, ktorý pri projekte slúžil ako exekutívny producent a hudobný skladateľ. Toto je možné dosiahnuť aj v prípade Piatku trinásteho. Tvorcovia Sean S. Cunningham, Victor Miller i skladateľ Harry Manfredini sú stále profesijne aktívni. To je však vo hviezdach, rovnako ako aj to, či sa nového Jasona naozaj dočkáme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *