Preskočiť na obsah

Biblický príbeh o prvej Adamovej žene trochu inak v horore The Crossbreed

Démoni a Starý zákon v horore The Crossbreed.

V hebrejskom Talmude sa spomína, že prvou ženou Adama nebola Eva, ale Lilith. Lilith odmietla poddajnosť Adamovi a samotnému Bohu, ktorý ju preto preklial nemožnosťou počať zdravé dieťa. Všetky jej deti sa narodili znetvorené, s čiernymi očami či s pazúrmi. Lilith sa odmietla vzdať a pokúšala sa o dieťa so samotným Luciferom. Úspech mala až s archanjelom Samaelom, z čoho sa zrodila napoly démonická bytosť Lilin. Slovom Lilin boli vo všeobecnosti označované dcéry a synovia Lilith a Samaela.

Ich deti mali svoje deti a tie deti mali medzi sebou ďalších potomkov. Len tak mohol pokračovať rod démonických bytostí v angličtine zvaných Crossbreed.

Horor The Crossbreed ponúka alternatívny pohľad na tieto biblické udalosti. V jednej dedine žijú potomkovia Lilith a Samaela. Vytvorili vlastný okultný spolok a aj vďaka nemu je história dediny popretkávaná legendami o démonoch a pekelných bytostiach.

Práve do tejto dedinky za účelom novinárskej investigatívy plánujú prísť Amy a John. Okrem toho, že sú kolegovia, sú aj partneri. Amy čaká dvojičky, no Johnovi o tom nepovedala ani slovo. Sama nieje vnútorne stotožnená s rolou matky a navyše zo svojho tehotenstva nemá vôbec dobrý pocit. Ten nezlepšujú ani časté nočné mory s démonmi. Pred ich spoločnou pracovnou cestou Amy stihne absolvovať potrat.

V dedine ich privíta kňaz Paul, ktorý im porozpráva príbehy a legendy o údajnej biblickej histórii dediny. Okrem toho im však prezradí aj to, že dcéry Lilith vedia dať život vždy len dvojičkám. Jedno je na strane dobra a to druhé je na strane zla. Amy v tom momente ovládne paranoja. Sú jej pretrvávajúce nočné mory len obyčajnými snami? Je náhodou, že sa nachádza na mieste, ktoré je podľa legiend domovom pre démonické bytosti? Prečo má pocit, že jej tehotenstvo neskončilo i napriek potratu?

The Crossbreed je počinom tureckého režiséra Biraya Dalkirana. So scenárom mu pomohol Safak Güçlü. Vo filme si zahrali Angela Durazo, Nathan Schellerup, Malinda Farrington, Danny Winn, Katy Bentz, Chad Ayers a iní.

The Crossbreed je z produkcie BD America, DFGS Production a Filmcode LA Production. Film vyjde 13. apríla 2018. 

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: