Preskočiť na obsah

Beverly z „To“ je Marienka v horore Gretel & Hansel

Pozor na zlú ježibabu!

Príbeh o Jankovi a Marienke resp. o perníkovej chalúpke pozná bez výnimky každý jeden z nás. Rozprávka od bratov Grimmovcov, prvýkrát publikovaná v roku 1812, sa traduje z generácie na generáciu hlavne v Nemecku a zvyšku Európy.

I napriek tomu, že ide o príbeh určený pre deti, obsahuje nielen tradičné hororové prvky ale aj dotyk hrôzostrašnej témy hladomoru. Veď v konečnom dôsledku, dôvodom na ponechanie súrodencov v lese bol práve fakt, že otec drevorubač sa so svojou novou manželkou nevedeli o deti dostatočne postarať.

Nečudo, že tento príbeh sa stal zdrojom inšpirácie pre viaceré horory. Pre našich čitateľov známy fantasy horor Hansel & Gretel: Witch Hunters, či béčkovejšie Hansel & Gretel, Hansel & Gretel: Warriors of Witchcraft a Hansel vs. Gretel.

Ak po prečítaní názvov týchto filmových titulov máte pocit, že tento príbeh si snáď zaslúži serióznejšie spracovanie, máme pre vás dobrú správu.

Už na začiatku budúceho roku vyjde v kinách atmosferický horor Gretel & Hansel od šikovného režiséra Oza Perkinsa. Ten má na režisérskom konte filmy ako The Blackcoat’s Daughter a I Am the Pretty Thing That Lives in the House. Rolu „Marienky“ navyše stvárnila úžasná Sophia Lillis, ktorú určite poznáte ako Beverly z hororov To a To: Kapitola II.

Okrem nej vo filme uvidíte hercov a herečky Alice Krige, Samuel Leakey, Charles Babalola, Jessica De Gouw, Beatrix Perkins a Ian Kenny.

Gretel & Hansel je z produkcie BRON Creative, Orion Pictures a vyjde na konci prvého mesiaca budúceho roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: