Bela Lugosi je Dracula v novom grafickom románe

Hororová ikona Bela Lugosi sa vráti ako Dracula v grafickom románe od Legendary Comics.

Gróf Dracula vo finálnej podobe.

Román Dracula od Brama Stokera z roku 1897 patrí medzi najznámejšie a najpopulárnejšie gotické príbehy našej histórie. No ak zatvoríte oči a predstavíte si Draculu, je vysoko pravdepodobné, že uvidíte bledého muža s hladkými, ulízanými vlasmi dozadu, oblečeného do čierneho plášťa s vysokým golierom. Za tento výrazný zárez v našom západnom kultúrnom podvedomí môže herec Bela Lugosi (vlastným menom Béla Ferenc Dezső Blaskó), narodený v meste Lugoj (maď. Lugos, viď. priezvisko) vo vtedajšom Uhorskom kráľovstve. Bol to práve on, ktorý si zahral grófa Draculu v ikonickom americkom filme od Universal Pictures z roku 1931. Predtým navyše stvárňoval Draculu v divadelnej hre od Hamiltona Deanea a Johna L. Balderstona na Broadwayi medzi rokmi 1928 a 1929.

Lugosiho Dracula sa stal tak ikonickým, že filmoví kritici dodnes publikujú oslavné eseje o jeho kultúrnej dôležitosti. Vďaka Legendary Comics sa však fanúšikovia hororu dočkali doteraz nevídanej pocty pre Belu Lugosiho. V novom grafickom románe Dracula sa spojil kultový príbeh Brama Stokera s vizuálom Belu Lugosiho. Filmová adaptácia z roku 1931 sa od románovej predlohy výrazne líšila a tento grafický román je pokusom oba dôležité svety spojiť a zacementovať skutočnosť, že Bela Lugosi „je“ Dracula.

Na tejto ultimátnej verzii Draculu pracovali Lugosi LLC, umelec El Garing, editor Kerry Gammill a adaptáciu spracoval Robert Napton. Slovenskí a českí fanúšikovia si môžu knihu zakúpiť s poštovným zdarma v online kníhkupectvách Book Depository, Blackwell’s a Wordery. Vo Wordery však dostupnosť často kolíše.

Bram Stoker’s Dracula od Legendary Comics vyšiel 3. novembra.

  • Názov: Dracula
  • Jazyk: Anglický
  • Počet strán: 200
  • Rozmery: 192×284 mm
  • Väzba: Pevná
  • Dátum vydania: 11/2020
  • Vydavateľ: Legendary Comics
  • ISBN: 9781681160641

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *