Preskočiť na obsah

Bábika zo známeho hororu sa vracia v traileri na pokračovanie ‚The Boy II‘

Chlapec po druhé.

Spomínate si na horor z roku 2016 nesúci názov Chlapec (The Boy)? Je dosť pravdepodobné, že áno. Príbeh o opatrovateľke Grete starajúcej sa o bábiku v životnej veľkosti 8 ročného chlapca utkvel v pamäti nejedného diváka. Film si získal svojich fanúšikov prirodzeným a šikovným spôsobom dostavenia sa k finálnemu zvratu, ktorý si vyslúžil jemné kývnutie hlavou (takmer) vždy nespokojného milovníka hororu.

William Brent Bell a Stacey Menear tak stoja za decentným hororovým filmom, ktorého tiché tajomstvo je dôvodom pre samotný fakt, že ho spomíname aj dnes, o takmer štyri roky neskôr.

I napriek pozitívnemu sentimentu sme takmer presvedčení o tom, že nikto a nikdy za žiadnych okolností nesedel pod zlatistými hviezdami na čiernom nebi a vyslovil želanie o sfilmovaní pokračovania k filmu Chlapec (The Boy). Nie preto, že by sa nám zvierali päste pri počutí slova „sequel“, ale preto, že samostatný film z roku 2016 ponúkol uspokojivý záver.

Ak ste film nevideli, vyhnite sa následujúcim dvom odsekom, nakoľko sa dozviete významný spoiler charakteru toho, že desivá bábika nebola posadnutá démonickými silami ale jej pohyb kontroloval skutočný a už dospelý, údajne zosnulý, Brahms obývajúci steny domu svojich rodičov.

Je teda naozaj zaujímavé vedieť, akým smerom sa pôvodní filmári William Brent Bell a Stacey Menear vydajú v pokračovaní. Ak vieme, že paranormálny element posadnutia je lož, prečo sa nás trailer na pokračovanie snaží presvedčiť o opaku? Bol záver filmu šikovný trik? Je pravda niekde úplne inde? Má bábika naozaj supernaturálne schopnosti alebo ide o niečo kompletne iné?

Nuž, odpoveď je taká, že nevieme. Vieme len toľko, že film nás opäť hodí do domu Heelshire Mansion. Doň sa nasťahuje mladá rodina, ktorá nemá tušenia o bizarných udalostiach z minulosti.

Najmladší člen rodiny Jude však objaví na pozemku zakopanú starú známu bábiku a dá jej meno Brahms. Bábika bola vyrobená pár rokov koncom 19. storočia a čo Jude a jeho rodičia nevedia je to, že „Brahms“ má minulosť plnú nehôd, desivých náhod a hrôzostrašných vrážd.

Vo filme si zahrali Katie Holmes, Christopher Convery, Ralph Ineson, Oliver Rice, Natalie Moon, Joely Collins.

Brahms: The Boy II je z produkcie STXfilms, Lakeshore Entertainment a vyjde 21.02.2020 v USA. O slovenskej a českej distribúcii nemáme žiadne informácie.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: