Preskočiť na obsah

Autor Amerického psycha prichádza so smajlíkovými vraždami v novom filme

Keď úsmev neveští nič dobré.

Ak ste fanúšikom true crime, tak ste určite počuli o tzv. Smajlíkových vraždách. Ide o teóriu vypracovanú bývalými detektívmi K. Gannonom a A. Duarteom.

Táto teória mala vysvetliť a pospájať nevysvetlené a údajne vraždy mladých mužov od konca 90. rokov až po záver prvého desaťročia druhého milénia. Obeťami boli prevažne populárni, atletickí študenti vysokých škôl v štátoch amerického stredozápadu. Telá boli nájdené v útvaroch vody zväčša pri ceste domov z barov a párty. Podľa Gannona a Duarteho boli v blízkosti tiel nájdené grafity smajlíkov.

I keď policajné zložky v dotknutých prípadoch nepracujú s teóriami o sériových vrahoch či gangoch, príbeh o možnej skupine sériových smajlíkových vrahoch sa stal natoľko populárny, že prežil až dodnes – a to až tak, že zatienil skutočných smajlíkových sériových vrahov Roberta Lee Yatesa a Keitha Huntera Jespersona.

Horor Smiley Face Killers je inšpirovaný práve spomínanou teóriou, no v tomto prípade sa dej odohráva v Kalifornii, ktorej pobrežie už desaťročia tyranizuje údajná skupina smajlíkových vrahov. Študent Jake Graham začne mať pocit, že ho niekto sleduje, zahráva sa s ním a plánuje ho uniesť. Jake verí, že sa onedlho stane ďalšou zabudnutou obeťou.

Film napísal Bret Easton Ellis, autor románu Americké psycho, ktorý bol v roku 2000 adaptovaný Mary Harron do filmovej podoby s Christianom Baleom v hlavnej úlohe.

O réžiu sa postaral Tim Hunter, ktorý režíroval epizódy seriálov ako Twin Peaks, Breaking Bad či Hannibal. Vo filme si zahrali Ronen Rubinstein, Mia Serafino, Crispin Glover, Ashley Rickards, Rachel Crowl, Amadeus Serafini.

Smiley Face Killers je z produkcie Grindstone Entertainment a vyjde 8. decembra na VOD a Blu-ray cez Lionsgate.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *