Astrálne cestovanie sa premení na horor vo filme Astral

Cestovanie na čierno.

Mimotelové zážitky patria medzi veľmi zaujímavé disociatívne psychologické/neurologické javy, ktoré môžu vznikať aj spontánne počas zaspávania, extrémnej fyzickej námahy či počas fyzickej traumy. Sú však aj ľudia, ktorí veria, že mimotelový zážitok, nazývaný aj ako astrálna projekcia či astrálne cestovanie, je bránou do paranormálneho sveta. V skratke ide o ezoterickú hypotézu o tom, že vedomie dokáže opustiť svoju fyzickú schránku a cestovať vo svete, ktorý je pre bežné oči zatvorený.

Na experimentovanie s astrálnou projekciou sa nechá nahovoriť Alex, študent metafyziky, ktorému náhle a za zvláštnych okolností zomrie matka. Vzťah s otcom sa mu začne rozpadávať a vo svojom vnútri vie, že ak sa chce posunúť v živote ďalej, musí sa najprv zmieriť so stratou osoby, ktorá pri ňom bola odmalička.

Alex svoje astrálne projekcie premení na legitímnu štúdiu tohto údajne paranormálneho javu, začne sa pri svojich pokusoch dokonca aj natáčať. Túžba nájsť zosnulú matku a vstrebať do seba novú neveselú realitu sa však zmení na horor. Počas astrálneho cestovania naňho zaútočia tieňové entity, ktoré sa chcú silou mocou dostať do jeho tela a nadviazať tak kontakt s pre ľudí všednou realitou.

Alex zistí, že s týmito tieňovými entitami nemal skúsenosť len on, ale pravdepodobne aj jeho matka. V astrálnom svete ho tak zrejme čakajú odpovede na otázky, ktoré si nemyslel, že niekedy nahlas vysloví.

Astral je celovečerný režisérsky debut od Chrisa Mula. Na scenári spolupracoval Michael Mul. Vo filme si zahrali Frank Dillane, Vanessa Grasse, Damson Idris, Catherine Steadman, Trevor White, Mark Aiken, Juliet Howland či Jennifer Brooke.

Horor Astral je z produkcie Craven Street a cez Vertical Entertainment vyjde na VOD už 23.11.2018. Predtým však ešte 7.11.2018 film čaká premietanie v Arena Cinelounge na Sunset Blvd. v LA.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: