Preskočiť na obsah

Ash vs Evil Dead sa vracia s treťou sériou

Ash vs Evil Dead príde s treťou sériou.

Kultový film Lesný Duch (The Evil Dead) z roku 1981 od Sama Raimiho a jeho ďalšie dve pokračovania Lesný Duch II (Evil Dead, 1987) a Armáda Temnôt (Army of Darkness, 1993), vyniesli na hororové výslnie herca Brucea Campbella a jeho postavu Asha Williamsa, ktorá je dodnes považovaná za jednu z najikonickejších vôbec.

Keď sa Bruceovi Campbeollovi naskytla príležitosť vžiť sa znovu do úlohy Asha s motorovou pílou namiesto ruky a zopakovať si spoluprácu so Samom Raimim po boku jeho brata Ivana Raimiho, nedokázal povedať nie. Táto legendárna zostava vytvorila seriál Ash vs Evil Dead, ktorého prvá epizóda bola odvysielaná 31. októbra 2015 na stanici Starz. Vedenie Starz sa rozhodlo ponechať veľkým menám hororu voľnú ruku a tak klasická komediálna zvrátenosť si našla svoje miesto aj na televíznych obrazovkách.

Seriál slúži ako pokračovanie k originálnej trilógii. Ash WIlliams je však o 30 rokov starší a po svojich démonických opletačkách skončil ako pracovník v obchode, ktorý po večeroch ešte stále skúša svojou charizmou vyzliekať nádherné ženy. Svoju minulosť v podobe knihy Necronomicon vezie neustále vo svojom aute, čo sa mu stane osudným. Pod vplyvom zelenej drogy a lásky k mladej prostitútke si vyskúša okienko poézie, keď odrecituje nádhernú báseň.

Báseň to však nebola obyčajná, išlo o verše z Nerconomiconu a tak svojou potrebou byť romantický pootvorí brány do dimenzie, ktorú obývajú entity túžiace ovládnuť svet.

Ashovi v záchrane sveta pomáhajú Pablo a Kelly, ktorých okrem skúsenosti s démonmi spája aj tá pracovná v tom istom obchode.

Od odvysielania pilotnej epizódy prvej série ubehli takmer dva roky a seriál Ash vs Evil Dead pozostáva už z dvoch kompletných sérií. Síce na stanici Starz nedosahuje masívne čísla sledovanosti, no svojou žánrovosťou rozhodne prilákal nových divákov, preto nikto nepochyboval o tom, že sa divák dočká aj tretej série.

Tá dostala svoj oficiálny dátum. Premiéra prvej epizódy príde 25. februára 2018.

Z Asha, podľa klebiet masového vraha, sa zrazu po udalostiach z druhej série stane záchranca ľudstva. Celé mesto Elk Grove v štáte Michigan ho nesie na rukách a jeho egu sa to veľmi páči. Dary slávy si však dlho neužije, keďže mesto postihne v televízii odvysielaný masaker. Kelly v ňom zbadá prsty starej známej Ruby a s novým kamarátom sa tak vráti varovať Asha a Pabla.

Aj v tretej sérii bude ako exekutívny producent figurovať Sam Raimi. Ray Santiago, Dana DeLorenzo a Bruce Campbell znovu vytvoria dynamické trio. Lucy Lawless ako Ruby sa vráti tiež. Prekvapením je však to, že sa do obrazu dostane aj „veky stratená“ dcéra Asha Williamsa Brandy Barr, ktorú si zahrá Arielle Carver O’Neill.

Trailer na tretiu sériu ešte nevyšiel, no ak niekto seriál ešte nevidel, necháme tu upútavku na prvú sériu.

Trailer na prvú sériu:

Promo k novej sérii:

El Jefe: