Preskočiť na obsah

Akčný body horror od tvorcu Saw ukazuje svoju brutalitu v novom traileri

Nepremeškajte nový Upgrade.

Leigh Whannell, tvorca Saw, Insidious a zároveň scenárista filmov pod režisérskou hlavičkou Jamesa Wana (Saw, Dead Silence, Insidious), zažil režisérsky debut s filmom Insidious: Chapter III. 1. júna sa však do amerických kín chystá ním zrežírované a napísané body horror akčné sci-fi Upgrade.

Upgrade je z produkcie Blumhouse resp. zo žánrového lejblu Blumhouse Tilt. Spoločnosť Blumhouse Productions poznajú zrejme všetci hororoví fanúšikovia. Za svoje pôsobenie divákom priniesla filmy ako Paranormal Activity, Insidious, Sinister, The Purge, The Visit, Split, Get Out, Happy Death Day a čoskoro aj nový Halloween.

Leigh Whannel si pre divákov prichystal bizarnú a násilnú šialenosť, ktorá vzdáva poctu grindhouse kinu (viď. Grindhouse z roku 2007). Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, ktorú majú pevne vo svojej moci technológie. Grey Trace je technofób, ktorému sa nadvláda mašín a umelej inteligencie nikdy nepozdávala. No keď neznámi muži zabijú jeho manželku a jeho nechajú odspodu paralyzovaného, nezostane mu nič iné, než sa spojiť so svojim nepriateľom a vyskúšať do miechy implantovaný experimentálny čip Stem, ktorý ho postaví na nohy. Stem však nie je len medicínsky zázrak. Greyovi dá silu a schopnosti, ktoré mu výsostne pomôžu v pomste smrti svojej milovanej manželky. Stem okrem toho disponuje umelou inteligenciou a komunikačnými schopnosťami.

Človek zodpovedný za sériu Saw má k brutálnemu násiliu veľmi blízko, takže môžete očakávať tie najkreatívnejšie spôsoby vrážd. Niektoré z nich si môžete pozrieť v novom necenzúrovanom traileri s názvom Overkill. Tí, ktorým robia problém zlomeniny a natrhnuté sánky, si môžu pozrieť cenzúrovaný trailer (druhý v poradí).

V Upgrade si zahrali Logan Marshall-Green, Richard Anastasios, Betty Gabriel, Simon Maiden, Linda Cropper, Rosco Campbell, Clayton Jacobson, Melanie Vallejo a ďalší.

Upgrade vyjde v amerických kinách 1. júna. Šušká sa, že pred jeho premietaním sa diváci dočkajú traileru na nový Halloween. Upgrade v slovenských a v českých kinách pravdepodobne nebude.

Necenzúrovaný trailer:

Cenzúrovaný trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: