10 hororových filmov na Halloween (Edícia 2020)

Náš zoznam hororov ideálnych na pozeranie počas Halloweenu.

Zostaňte doma v objatí hororu.

The City of the Dead (1960)

Tento film od Johna Moxeyho, v ktorom hrajú skvelí Patricia Jessel a Christopher Lee, vyniká svojou mrazivou a tajomnou atmosférou. Tá leží na drobnom mestečku v Massachusetts, do ktorého pricestuje mladá študentka s cieľom pozrieť sa na zúbok čarodejníctvu. Ubytuje sa v malom hoteli a vydá sa na svoju misiu. Jej štúdium supernaturálnych síl však narazí na problém – mestečko nie je až také obyčajné, ako sa na prvý pohľad zdá.

The Gruesome Twosome (1967)

Herschell Gordon Lewis nesie honosný titul „Krstný otec krvi“ a jeho počin z roku 1967 vám ukáže dôvody, vďaka ktorým si toto pomenovanie vyslúžil. Síce nejde o jeden z Lewisových najlepších filmov a praktické efekty vás v roku 2020 možno trochu zaskočia, no i napriek tomu má The Gruesome Twosome niečo do seba. Príbeh o staršej dáme, jej synovi a ich obchodíku s parochňami zo skutočných vlasov vám ukáže spôsoby, akými staršia dáma „živé“ vlasy získava. A to je dôvod, pre ktorý sa film oplatí pozrieť.

Spider Baby or, the Maddest Story Ever Told (1967)

Projekt od Jacka Hilla je šialeným hororom, zábavnou satirou a darom pre milovníkov žánrových filmov. Príbeh o Merryeovcoch, rodine trpiacej bizarnou genetickou „chorobou“, vám spríjemní halloweensky večer a naučí vás, ako sa vysporiadať s chamtivými členmi vzdialenej rodiny.

The Love Witch (2016)

Za tento nádherný, v Technicolore vyobliekaný gotický horor je zodpovedná Anna Biller. Príbeh je o čarodejnici Elaine, ktorá je za každú cenu ochotná nájsť svoju novú lásku. Pomocou čarodejníckych schopností sa jej podarí nájsť hromadu mužov túžiacich po jej láske. Ona však chce len toho jediného perfektného muža snov; a to v prípade Elaine nemusí dopadnúť najlepšie – pre ňu i pre mužov.

Dead of Night (1945)

Dead of Night patrí medzi prvé antologické filmy v histórii kinematografie. Walter Craig je architekt, ktorý dorazí na farmársky statok v Kente so snahou dostať prácu. Po príchode ma však veľmi nepríjemný pocit Déjà vu. Po nociach sa mu opakuje ten istý desivý sen. Odohráva sa na statku, kde sa práve nachádza a sú v ňom tí istí ľudia, ktorých práve teraz v tomto momente stretol. Walter Craig má strach z toho, že sa jeho sen premení na realitu, no hostia v dome ho presvedčia, aby zostal s tým, že si navzájom vyrozprávajú svoje nevysvetliteľné príbehy.

Dead of Night je desivým pohľadom do histórie hororu a ideálnym partnerom pre halloweensku noc.

Twins of Evil (1971)

Twins of Evil je zárukou hororovej zábavy, keďže je dielom ikonickej Hammer produkcie a zároveň posledným filmom takzvanej Karnstein trilógie. Film rozpráva príbeh o dvojičkách – sirotách, ktoré sa presťahujú do rakúskej dediny Karnstein. Príbeh je voľnou adaptáciou diela Carmilla od Sheridana Le Fanua. Tento upírsky horor rozhodne nie je pre puritánov.

Hell House LLC (2015)

V roku 2015 priniesol Stephen Cognetti nízkorozpočtový found footage horor a príjemne ním šokoval fanúšikov hororu. Na rozdiel od mnohých ostatných FF filmov, Hell House LLC ponúka hutnú atmosféru, uveriteľné herecké výkony a hlavne príbeh ako stvorený na Halloween. V hoteli Abaddon, strašidelnej halloweenskej atrakcii Hell House LLC, zahynulo 15 návštevníkov a zamestnancov. Čo sa tam udialo? Odpoveď stojí za to.

The Beyond (1981)

Halloween bez talianskej hororovej legendy Lucia Fulciho jednoducho nie je Halloweenom. The Beyond, v origináli „…E tu vivrai nel terrore! L’aldilà“, je druhou časťou trilógie Gates of Hell a ponúka vizuálne dokonalý príbeh o mladej žene, ktorá zdedí hotel vybudovaný na bráne do pekla. Mnohí považujú The Beyond za najlepší Fulciho film.

Beyond the Darkness (1979)

Joe D’Amato je ďalšou talianskou filmovou ikonou, slávnou pre svoje horory a filmy pre dospelých. Beyond the Darkness, v origináli Buio Omega, je naozaj bizarný príbeh o mužovi, ktorý sa rozhodne vyhrabať svoju zosnulú snúbenicu, vyčistiť ju, vypchať ju a nechať si ju na svojej posteli, kým si nájde náhradu. Ak to znie ako niečo, čo by vás do budúcna mohlo zaujímať, nech sa páči, Joe D’Amato.

Tenebre (1982)

Posledné dva filmy boli od ikonických talianskych filmárov a bolo by hriechom, keby sme sem nezaradili tvorbu Daria Argenta. Tenebre je jeden z jeho najlepších filmov, ponorený do znamenitého a rozpoznateľného vizuálneho štýlu Argenta. Dej je o spisovateľovi, ktorý v Ríme pracuje na svojej najnovšej knihe. No niekto počas jeho návštevy využíva jeho minulú tvorbu ako inšpiráciu na vraždy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *